Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
zapowiedzi
Pokémon Legends Arceus

Trzy rzeczy, które musisz wiedzieć o Pokémon Legends Arceus przed premierą

Odkrywamy sekrety pierwszego Pokédexu.

HQ

Wkrótce trenerzy Pokémonów z całego świata wrócą do swoich Switchy, aby zbadać region Hisui i zbudować pierwszy Pokédex w historii. Pokémon Legends Arceus zostanie wydany 28 stycznia z formułą, która jest daleka od tradycyjnych głównych odsłon serii, a my mogliśmy wziąć udział w bezpośredniej prezentacji, aby zobaczyć i dowiedzieć się więcej o swego rodzaju renesansie serii.

Pokémon Legends Arceus

Będziesz musiał poczekać na naszą pełną recenzję w dalszej części miesiąca, aby uzyskać stanowczy werdykt, ale na razie mamy kilka nowych rzeczy do opowiedzenia. Oto trzy punkty, które zebraliśmy z nowego materiału filmowego:

1. Hisui jest większy i bardziej żywy niż na pierwszy rzut oka się wydaje

Region Hisui jest duży, większy niż początkowo sądziliśmy. Nie będziemy mogli go swobodnie eksplorować, ponieważ za każdym razem, gdy opuszczamy Jubilife Village, będziemy musieli wybierać miejsce docelowe, ale mapa, którą widzieliśmy, nie jest wcale mała.

To jest reklama:

Wykorzystanie znaczników w połączeniu z możliwością przełączania wierzchowców w locie za pomocą przycisku pokazuje, że twórcy chcą, aby gracze z łatwością poruszali się po świecie.

Pokémon Legends ArceusPokémon Legends Arceus

Wszystko to dzieje się, gdy Pokémony wędrują naturalnie, ponieważ mogą uciec, zbliżyć się lub zaatakować, gdy się do nich zbliżysz. Może nie jest to najbardziej spektakularna gra na Switcha pod względem technicznym, choć w porównaniu z główną serią tworzy ciekawą atmosferę, żywy i bardziej organiczny świat.

To jest reklama:

2. Zachęca do eksploracji

Nadal nie wiemy, czy będzie więcej miast do odwiedzenia poza Jubilife Village, które jest główną lokacją i centrum operacyjnym gry. Jednak Pokémon Legends chce, aby gracze odkrywali dziką stronę Hisui.

Tworząc pierwszy Pokédex, nasz trener awansuje na kolejne poziomy, co stopniowo odblokowuje nowe lokalizacje w Jubilife Village. Poza tym istnieją różnego rodzaju questy, które są pretekstem do odwiedzenia lasów, łąk, ośnieżonych szczytów, wulkanów, pustyń czy jezior.

Pokémon Legends ArceusPokémon Legends ArceusPokémon Legends Arceus

Do tego dochodzą misje lub zadania (poboczne), choć do tej pory nie wydawały się zbyt pomysłowe. Na szczęście podczas każdej wędrówki zbierzesz zasoby i będziesz mógł ponownie odwiedzić określone obszary o różnych porach i warunkach pogodowych. To ostatnie wpływa na stworzenia, które znajdziesz, i utrzyma nasze zainteresowanie na dłużej, jeśli będzie dobrze zbalansowane. Będzie to kluczem do sukcesu gry, ponieważ ukończenie Pokédexu wymaga powtórzeń, a to nigdy nie jest dobre.

3. Gra nie będzie łatwa

Zauważasz potworka, rzucasz Poké Ballem, walczysz. A walka nie będzie spacerkiem po parku. Łączenie typów żywiołów z nowymi stylami Zwinnym i Silnym będzie kluczowe, ponieważ nie tylko musisz znaleźć słabe i mocne strony, ale także musisz pamiętać o zarządzaniu turą i używaniu przedmiotów (kupionych lub wytworzonych).

Pokémon Legends Arceus

Poza tym postać gracza może zostać uszkodzona, jeśli Pokémon ją zaatakuje, aż do omdlenia i utraty przedmiotów, a niektóre stworzenia są dość silne. W walce z Alpha Walrein (dominującym Pokémonem) na poziomie 50, widzieliśmy, jak pokonał Raichu na poziomie 54 jednym ciosem.

Warto zmierzyć się z tymi wyzwaniami, ponieważ wtedy te silniejsze Pokémony mogą dołączyć do naszej drużyny. To będzie satysfakcjonujące, a to jest coś, co prawdopodobnie ucieszy tych fanów, którzy od lat prosili o większy poziom trudności.

Pokémon Legends Arceus

Powiązane teksty

0
Pokémon Legends ArceusScore

Pokémon Legends Arceus

RECENZJA. Przez Jakob Hansen

Seria Pokémon w końcu robi odważny krok w nowym, ekscytującym kierunku, ale jednocześnie pozostaje w tyle.Wczytywanie następnej zawartości