Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
zapowiedzi
Valkyrie Elysium

Valkyrie Elysium wprowadza spin A-RPG do Ragnarök

Byliśmy na bieżąco z nadchodzącym RPG akcji Square Enix i byliśmy mile zaskoczeni.

HQ

Nie minie wiele czasu, zanim Valkyrie Elysium pojawi się na PC i konsolach PlayStation, ponieważ pod koniec miesiąca gracze PS będą mogli zanurzyć się i sprawdzić ten fantastyczny projekt. Ale tuż przed premierą mieliśmy okazję sprawdzić kilka gier w ramach niedawnego wydarzenia Square Enix w Londynie, a tutaj mieliśmy wgląd w narrację, historię, walkę i systemy postępów, które zaoferuje.

Dla tych, którzy zastanawiają się dokładnie, czym właściwie jest Valkyrie Elysium, ta gra jest w zasadzie grą RPG akcji anime, z pewnymi elementami J-RPG osadzonymi w środku. Chodzi mi o to, że gra będzie prawie przypominać Dark Souls skrzyżowane z Genshin Impact, wszystko z lekko cel-shaded kierunek artystyczny, a także z niektórymi stylizacjami walki i ścieżkami ulepszeń, które wydają się bardzo podobne do Final Fantasy. To niezwykła grupa kombinacji, ale naprawdę, naprawdę działa, a rozgrywka jest bardzo wciągająca i wyjątkowa z tego powodu.

HQ

Jak zapewne można wywnioskować z części "Walkirii" tytułu serii, mitologia nordycka jest tym, wokół czego ta gra jest oprawiona, ponieważ tutaj znajdujemy historię, w której Odyn, Wszech-Ojciec, stworzył idealne narzędzie do zaprowadzenia pokoju w Midgardzie i powstrzymania Ragnaröka: ty, Walkiria. Mając to na celu, zostajesz wysłany do królestwa śmiertelników, aby znaleźć i zniszczyć wszelkie nieumarłe dusze lub paskudne stworzenia, które nękają świat, wykorzystując swoje talenty jako wojownik miecza i posiadacz magii, ale także z pomocą widmowych wojowników Einherjar, których możesz przywołać w walce (pomyśl o Summons z Final Fantasy).

To jest reklama:

Walka jest dość szybka i niemal slasherowa. Możesz używać różnych lekkich i ciężkich kombinacji walki wręcz z mieczem, a następnie urozmaicić rzeczy, rzucając zaklęcia żywiołów Boskiej Sztuki (takie jak uderzenie pioruna lub kula ognia) kosztem jakiejś many. I, jak wspomniałem wcześniej, wszystko to jest na dodatek do używania sojuszników Einherjar do spowodowania dodatkowego spustoszenia, a każdy wojownik przychodzi nasycony elementarnym pisaniem. Wszystko to płynie razem niesamowicie płynnie i tworzy zestaw bojowy, który jest szybki, wciągający, pełen głębi i nie wydaje się tak powolny i karzący, jak w wielu grach RPG akcji.

Dotyczy to również eksploracji, ponieważ możesz wykorzystać zdolności Walkirii do skakania i wspinania się na nowe wyżyny z jej Łańcuchem Dusz, a nawet użyć Einherjara, aby wypełnić duże luki lub przebić się przez zniszczalne ściany / obiekty - wszystko w celu znalezienia skrzyń i łupów, które poprawią i poprawią Walkirię jako jednostkę. Będziesz chciał to zrobić, ponieważ w skrzyniach natkniesz się na nowe zaklęcia, bronie i cenne przedmioty, które można wykorzystać do ulepszenia. Ten zestaw jest dość prosty i w dużej mierze obraca się wokół użycia kombinacji klejnotów i innych znalezionych łupów, aby podnieść poziom broni, aby uczynić ją potężniejszą i bardziej śmiercionośną w walce. Jeśli chodzi o samą Valkyrie, ten zestaw postępów jest bardziej prostym drzewem ulepszeń, w którym możesz ulepszyć Boskie Sztuki, Einherjar i inne części zestawu Walkirii, z punktami umiejętności uzyskanymi przez pokonanie wrogów.

Valkyrie ElysiumValkyrie Elysium
Valkyrie ElysiumValkyrie Elysium
To jest reklama:

Patrząc w kierunku wrogów, z którymi będziesz musiał się zmierzyć, wahają się one od prostych humanoidalnych widm, które dzierżą miecze, tarcze i łuki, do koszmarnych, upiornych stworzeń, które często są naładowane żywiołami, aż do powietrznych przeciwników typu gargulce, a nawet wrogów na poziomie bossa, którzy mają znacznie więcej zdrowia i będą wymagać więcej strategii, aby jak najlepiej. Aby poradzić sobie z wyzwaniem walki, wielu wrogów ma słabe punkty, które można namierzyć, co często ich ogłusza lub zadaje ogromną sumę obrażeń po zniszczeniu, a na dodatek możesz wykazać się kreatywnością dzięki Boskim Sztukom Walkirii i umiejętnościom żywiołów, aby przełamać obronę i ogłuszyć niektórych wrogów, gdy używają powolnych, ale ciężkich ataków.

Wspomniałem wcześniej, że gra ma cel-shaded styl sztuki. Nie jest to poziom, powiedzmy, Borderlands, ale daje Valkyrie Elysium dość wyjątkowy wygląd i taki, który często wprawia cię w zachwyt podczas odkrywania zapierających dech w piersiach widoków Midgardu.

Valkyrie Elysium

Ale w sumie muszę powiedzieć, że Valkyrie Elysium był jedną z najlepszych ofert wydarzenia Square Enix, w którym ostatnio uczestniczyłem. Jest to gra, którą jestem bardzo podekscytowany, aby doświadczyć w całości, gdy za kilka tygodni pojawi się na PlayStation. Jest szybki, ekscytujący, wygląda niesamowicie i ma w sobie wystarczająco dużo wyjątkowości, aby móc stanąć na własnych nogach w coraz bardziej zatłoczonej scenie ACTION-RPG.

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości