Polski
Gamereactor
Videos
Silent Hope
HQ

Na koniec trochę ciszy i spokoju - Silent Hope Wywiad

Jak wygląda świat bez słów? Na to właśnie ma nadzieję odpowiedzieć nadchodząca gra RPG akcji Silent Hope. Z siedmioma unikalnymi postaciami i lochami pełnymi potworów, rozmawialiśmy o tej nowej grze z producentem Makoto Shioda i scenarzystą Honoka Moriwak.

Audio transcriptions

"Witajcie wszyscy, witajcie na Gamescomie. Jestem Alex z Gamereactor i jestem tutaj z Silent Hope, nową grą od Marvelous.
Jest to swego rodzaju gra akcji, z lochami, w stylu RPG, która daje dużo frajdy, ma świetną oprawę wizualną i dużo się w niej dzieje, zwłaszcza jeśli chodzi o fabułę, co prowadzi mnie do mojego pierwszego pytania."

"Macie całkiem intrygującą historię z motywem ciszy i braku słów. Czy mógłbyś opowiedzieć nieco więcej o tej historii?
Tematem tej gry jest to, czy jest to dobra rzecz, czy zła. Poprzez temat tej gry chcemy sprawić, by widzowie ponownie zastanowili się, jak ważne są słowa.
Genialne. Przechodząc od tego, wydaje mi się, że chodzi o postacie. W grze mamy siedem postaci, a każda z nich wnosi coś innego do rozgrywki."

"Każdy z nich oferuje własne unikalne bronie i styl walki. Czy jest coś jeszcze, co możesz nam powiedzieć o postaciach i ich interakcji nie tylko z grą, ale także z fabułą i otaczającym ich światem?
W grze nie ma żadnego elementu, w którym siedem postaci wchodziłoby ze sobą w interakcję. W miarę postępów w grze poznajesz osobowości każdej postaci lub to, co naprawdę myślą o tym świecie. Mam nadzieję, że spodoba wam się ten setting.
Widzimy w tych postaciach, w otaczającym ich świecie, dzieje się naprawdę wiele. Jest ta głęboka jaskinia, do której muszą wejść, ten loch Otchłani."

"Miałem nadzieję, że opowiecie trochę więcej o Otchłani. Czy odkryjemy jej pochodzenie i skąd się wzięła?
Po pierwsze, ten loch zmienia swój kształt za każdym razem, gdy do niego wchodzisz. A także, ten loch dzieli się na wiele warstw. Każda warstwa lochu reprezentuje to, jak kiedyś wyglądało królestwo.
Więc im głębiej zbadasz loch, dowiesz się, co kryło się w królestwie."

"W Otchłani, w tym lochu, jest wiele stworzeń, z którymi musimy sobie poradzić, wiele potworów do pokonania. Skąd pochodzą projekty i koncepcje tych stworzeń? Ponieważ są one dość zwariowane.
Silent Hope to w zasadzie bajka o Rune Factory. Więc o to chodzi w tym świecie gry.
Bazując na stworzeniach, które pojawiły się w Fabrykach Run, zainspirowaliśmy się tymi potworami. Następnie rozszerzyliśmy ten pomysł, aby stworzyć nowe potwory."

"Więc ci, którzy grali w Rune Factories, znajdą tego potwora. To też jest przyjemność z grania.
Poza walką z potworami i przemierzaniem lochów, czym ta gra różni się od podobnych gier akcji pełzających po lochach i walczących z potworami?
Największą atrakcją tej gry jest czynnik dobrego samopoczucia. Kiedy grasz, czujesz ekscytację od samego początku. Na tym polega różnica."

"Tak więc te siedem postaci wielokrotnie pojawia się i znika między Otchłanią a bazą. Ale powtarzając to, naprawdę poczujesz, że twoja postać staje się znacznie silniejsza za każdym razem. To bardzo ekscytujące.
Chociaż jest to RPG akcji, mogą być osoby, które nie są zbyt dobre w walce. Ale ta gra jest dość łatwa do przejścia dla każdego.
Oprócz przechodzenia głównych lochów, są też zadania poboczne. Czy mógłbyś opowiedzieć nieco więcej o niektórych pobocznych zadaniach, które ludzie mogą wykonywać i o rodzajach aktywności pobocznych?
W lochach możesz znaleźć wiele przedmiotów. Przynosisz je z powrotem do bazy. Następnie możesz zlecić innym postaciom wyprodukowanie nowej broni lub wyposażenia."

"Oprócz broni i wyposażenia, gotują również, aby ulepszyć twoją postać. Możesz więc wykorzystać wszystkie te produkty. Następnym razem, gdy wrócisz do Otchłani, możesz ich użyć.
Na koniec, kiedy gra się ukaże i na jakich platformach możemy się jej spodziewać?
Silent Hill ukaże się 3 października na Nintendo Switch i Steam."

Gamescom

Więcej

Video

Więcej

Zwiastuny filmów

Więcej

Zwiastuny

Więcej

Wydarzenia

Więcej