Polski
Gamereactor
Videos
HQ

Post Trauma (Gamescom 2023) - Strach jest w naszych umysłach...

Dowiedz się, jak się czujemy po odkryciu upiornego tytułu Red Soul Games, w którym nie wszystko będzie tak, jak się wydaje, i nigdy nie powinieneś tracić czujności.

Audio transcriptions

"Witam wszystkich i zapraszam na zupełnie nowy film Gamereactor Gamescom Impressions, w którym dzisiaj porozmawiamy o horrorze.
Tak, nadszedł czas.
Właściwie to chyba jedyny horror, jaki widziałem na Gamescom 2023, oczywiście tylko podczas moich spotkań."

"Ale jak być może wiesz, jeśli mnie znasz, jeśli widziałeś moje transmisje na żywo lub moje gameplaye, wiesz, że zazwyczaj nie gram w horrory tylko dlatego, że za bardzo się ich boję.
Ale cóż, nadszedł czas i teraz musimy porozmawiać o Post Trauma, czyli horrorze, który odkryłem na Gamescom 2023.
Post Trauma to horror inspirowany klasykami gatunku z ostatnich dekad."

"To będzie bardzo ważne, ale wyjaśnię to później.
Przede wszystkim chciałbym, abyście wiedzieli, że ta gra została stworzona przez Red Soul Games i wydana przez Raw Fury i że w pewnym momencie zostanie wydana na PC, Xbox One i PlayStation 4.
Nie mamy oficjalnej daty premiery, więc nie została ona jeszcze ogłoszona.
Ale mówiąc o samej grze, muszę powiedzieć, że ta definicja o inspirowaniu się klasykami gatunku z ostatnich dziesięcioleci jest bardzo ważna, ponieważ zamierzają grać w wiele elementów, które te klasyki horroru grały, gdy zostały wydane."

"Zasadniczo będą bawić się punktem widzenia, kamerą, ponieważ jedną z głównych cech tej gry jest to, że nie będziesz w stanie kontrolować kamery.
Może tylko trochę w niektórych konkretnych pomieszczeniach, w niektórych konkretnych punktach widzenia, ale ogólnie gra chce, żebyś oglądał to, co chce, żebyś oglądał.
Nie spodziewaj się więc, że spojrzysz tylko na każdy róg, spójrz na każde otoczenie."

"Oczywiście będą się tym bawić.
Będą bawić się niektórymi elementami, które znajdują się w rogu ekranu, abyś myślał, że coś tam jest ukryte, ale na samym końcu nic nie ma.
Sprawią, że będziesz myślał, że będzie jump scare tylko z powodu kamery, tylko z powodu punktu widzenia, ale na samym końcu nic się nie stanie."

"A potem, kiedy myślisz, że nic się nie wydarzy i że bawią się twoimi uczuciami i bawią się twoim umysłem, wtedy znajdziesz jump scare'a.
Może nie jest to jump scare, są momenty, że nie są to same jump scare'y, ale ok, ogólnie z pewnymi strachami.
I to jest jedna rzecz, która naprawdę, naprawdę mi się podobała, ponieważ czasami, gdy grasz w horrory, spodziewasz się, co się stanie, tak jak w horrorach."

"Jest oczywiście na przykład szafa, a kamera jest skierowana właśnie na szafę.
Szafa znajduje się na środku pokoju, kamera jest skierowana na szafę i musisz ją otworzyć.
I otwierasz go ze strachem, bo myślisz, że coś się stamtąd wydostanie, ale ta gra po prostu się z tym bawi.
Ta gra po prostu bawi się tym napięciem, tą niewiedzą, co się stanie."

"I myślę, że to było bardzo interesujące, że w tym przypadku zastosowali to uczucie i tę mechanikę tak dobrze.
I myślę, że to jedna z najlepszych rzeczy w tej grze.
Oczywiście historia jest interesująca.
Te bycie uwięzionym i niewiedza dlaczego, bycie uwięzionym gdzie, ponieważ wszystko jest tak groźne, ale wszystko jest tak nierealne."

"Wszystko wydaje się takie dziwne i nie wiem, otoczenie jest takie fajne, a to po prostu sprawia, że czujesz się nieswojo od samego początku, ponieważ nic nie wiesz.
I to jest część gry, ponieważ, cóż, nie powiedziałem tego, ale główny bohater nazywa się Roman, a my jesteśmy uwięzieni w tej pokręconej rzeczywistości, ok?
Dlatego właśnie powiedziałem, że całe to groźne otoczenie jest tak ważne, ponieważ będzie to, no cóż, nie powiedziałbym, że mroczne otoczenie fantasy, ale łapiesz o co chodzi."

"Otoczenie, które będzie się zmieniać, które ma dziwne kształty, które ma jakieś dziwne istoty, o których nie wiemy, czym są itp.
Zasadniczo naszym głównym celem w tej grze jest odkrywanie tych nieznanych miejsc i tych nieznanych, no cóż, labiryntów, jeśli możemy to tak nazwać.
Zbadaj to niebezpieczne otoczenie, zbadaj i rozwikłaj jego tajemnice, ponieważ nie wiemy, co się dzieje, dlaczego jesteśmy uwięzieni, co to wszystko ma wspólnego z nami itp."

"I oczywiście spróbuj przetrwać, dobrze? Spróbuj się stamtąd wydostać, spróbuj przetrwać wszystkie te zagrożenia, które będą za nami podążać i które będą próbowały nas zabić, dobrze?
Ale, jak już powiedziałem, historia jest naprawdę interesująca, ale dużo grają z niewiedzą, co się stanie.
Więc główną rzeczą i główną cechą gry powinno być skupienie się na rozgrywce, otoczeniu i dźwięku, tylko dlatego, że historię poznamy na samym końcu gry, dobrze?
I zbudowali wszystkie te główne funkcje naprawdę, naprawdę dobrze, ok? Muszę to powiedzieć."

"Całe otoczenie jest super mroczne, jest super dziwne, jak już mówiłem, sprawia, że czujesz się nieswojo od samego początku, sprawia, że czujesz się w napięciu od samego początku, ponieważ nie wiesz, co się dzieje, nie wiesz, czego się spodziewać.
Wszystko jest takie dziwne, wszystkie te istoty, które znajdziesz, są dziwne, będą obiekty, które wydają się poruszać, ale tak naprawdę się nie poruszają.
I ta stała kamera jest, myślę, głównym prawdziwym bohaterem tej, no, głównym bohaterem, nie, główną cechą, głównym elementem i główną gwiazdą, powiedziałbym, chciałem to powiedzieć, główną gwiazdą tej gry, ok?
Z tego powodu cały czas będziemy się bać, a przynajmniej będziemy w napięciu, a to, jak sądzę, jest naprawdę trudne do osiągnięcia w dzisiejszych czasach."

"Ponieważ wszyscy graliśmy w wiele horrorów, wszyscy graliśmy, no cóż, wszyscy oglądaliśmy wiele horrorów i mniej więcej wiemy, czego się spodziewać.
Ale to się nie stanie w tej grze, moi drodzy, to będzie naprawdę, naprawdę trudne, naprawdę inne, przepraszam.
I to by było na tyle, bo niestety nie miałem czasu, żeby pograć dużo, tak przez, nie wiem, 20 minut może, czy coś w tym stylu."

"I to było naprawdę, naprawdę dziwne, w niegrzeczny sposób, ok? To było naprawdę przerażające, przerażające, naprawdę tajemnicze, naprawdę dziwne, znowu, ale bardzo mi się podobało.
I na przykład dla ludzi takich jak ja, którzy nie lubią horrorów tylko z powodu jumpscare'ów, tylko dlatego, że, nie wiem, sprawiają, że czujesz jakąś intencję, ale bez powodu, i z dziwnymi odgłosami, ta gra nie jest taka.
Ta gra może być idealna dla tego typu ludzi, dla ludzi takich jak ja, ponieważ czujesz, czułem się, jakbym grał na przykład w Resident Evil, jak te stare, albo Signalis, jeśli znasz tę grę, okej?
Wokół dzieją się dziwne rzeczy, ale nie powstrzymają cię one przed chęcią eksploracji itp. Nie są aż tak straszne, nie są stałe, bo będą grać z tą intencją."

"Więc właśnie z tego powodu pozwolą ci, te elementy, pozwolą ci dalej eksplorować i chcieć poznać historię, oczywiście, będąc intencją, oczywiście, bojąc się od czasu do czasu, ale nie koncentruje się na tym, żebyś cierpiał, dobrze?
Skupia się po prostu na opowiedzeniu ci historii, na sprawieniu, że poczujesz się niekomfortowo i na sprawieniu, że poczujesz, że robisz postępy w historii, a myślę, że to najważniejsza rzecz w takiej grze.
Tak więc, moim zdaniem, jest to naprawdę, naprawdę dobra gra dla ludzi, którzy lubią horrory, tak jak ja, ale nie lubią tych gier, które sprawią, że będziesz cierpieć bez powodu, lub które sprawią, że nie będziesz chciał otworzyć tych drzwi, na przykład, wiesz?
No i proszę. Naprawdę fajna gra, naprawdę przerażająca, dziwna gra, inspirowana tymi definiującymi gatunek klasykami z ostatnich dziesięcioleci, która może być dla ciebie, jeśli nie lubisz zwykłych gier grozy."

"Tak więc, naprawdę dobra opcja na początek, lub dla ludzi takich jak ja, ok?
Cóż, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej grze, masz nasz własny wywiad na naszej stronie gamereactor.yourdomainofchoice, dobrze? Na wypadek, gdybyś chciał poznać więcej szczegółów na jej temat, na wypadek, gdybyś chciał poznać opinie dewelopera itp.
No i proszę. Przypominam, że graliśmy w Post Trauma, cóż, mówiąc o Post Trauma, graliśmy w nią na Gamescom 2023, grę stworzoną przez Red Soul Games i wydaną przez Raw Fury, która będzie dostępna na PlayStation, Xbox i na PC w pewnym momencie, ok? Jeszcze nie wiemy."

"Ale naprawdę dobry horror, gra, w którą bym zagrał, a biorąc pod uwagę, że zwykle nie gram w horrory, to naprawdę dobra rzecz.
No i proszę. Mam nadzieję, że się podobało. Mam nadzieję, że teraz wiesz więcej o tym tytule i być może wypróbujesz go, gdy zostanie oficjalnie wydany.
I, no cóż, może zostać wprowadzony do gier grozy, tak jak ja. No i proszę."

"Dziękuję bardzo za przybycie. Mam nadzieję, że się podobało. Mam nadzieję, że zapiszecie tę grę na liście życzeń i wypróbujecie ją, gdy zostanie oficjalnie wydana.
I do zobaczenia w następnym wideo Gamereactor. Dziękujemy za obecność. Do widzenia! Dziękujemy za oglądanie!"

Gamescom

Więcej

Video

Więcej

Zwiastuny filmów

Więcej

Zwiastuny

Więcej

Wydarzenia

Więcej