Polski
Gamereactor
zapowiedzi
Flintlock: The Siege of Dawn

Flintlock: The Siege of Dawn - Xbox Games Showcase Final Impressions

Jeszcze jedna dusza, jak mówisz? Cóż, oto garść faktów, które sprawią, że zastanowisz się dwa razy...

HQ

Flintlock: The Siege of Dawn jest w końcu (prawie) tutaj. Ukaże się 18 lipca po kilku opóźnieniach i wyląduje na PC, Xbox Series i PS5, pozostawiając na dobre Xboksa One i PS4 w tyle, wbrew temu, co zostało początkowo ogłoszone. Ten ostatni aspekt jest ważny, ponieważ gra jest szybka i bardzo szczegółowa, a ja nie mogę się doczekać, aby zobaczyć efekt końcowy na konsolach obecnej generacji, biorąc pod uwagę, jak zadaniowa wydawała się na przykład pod względem tekstur na PC.

Mimo że była wymieniona jako "gra TBA" na naszych spotkaniach Xbox Games Showcase, jest to projekt, który znamy od jakiegoś czasu. Co więcej, być może grałeś w demo, które A44 Games wydało tydzień temu jako wprowadzenie do gry. Jednak to, w co grałem, zgodnie z poniższym klipem z rozgrywki, wraz z tym, co omówiłem z dyrektorem kreatywnym Simonem Dasanem, zgodnie z wywiadem dostępnym poniżej, sięga znacznie głębiej w każdy aspekt. Tak więc, poza słowami uzupełniającymi, które tutaj piszę, gorąco polecam obejrzenie obu.

HQ

Podobnie jak Phantom Blade: Zero, które również wypróbowałem, ta gra chciała wyróżnić się na tle zatłoczonego gatunku Souls, który był często prezentowany w różnych gablotach w LA.

To jest reklama:

Po pierwsze, jest to Soulslite, co oznacza, że nie będzie tak bezlitosny i niejasny, jak zwykli podejrzani. Po drugie, i moim zdaniem znacznie ważniejsze, buduje własną osobowość wokół fantazyjnych ruchów przemierzania, szybkiej, zróżnicowanej walki i bardzo ciekawej fabuły.

Protagonistka Nor nie jest oczywiście przeznaczona do ratowania ludzkości, ponieważ bogowie zostali wypuszczeni, a sęk w tym, że jej głównym sprzymierzeńcem jest Enki, a... Bóg, który działa jako rozszerzenie jej zdolności w proszku dzięki swoim dodatkowym magicznym mocom. Więc już jestem ciekawy, co się stanie, gdy twoją główną misją będzie "zabicie wszystkich bogów", ale wtedy polegasz na tym stworzeniu.

Ale to nie jest God of War, pomimo kilku leniwych porównań. Mówiąc o stworzeniu, to również wydawało mi się, że to zbieg okoliczności, ale w dobrym sensie, sposób, w jaki wysyłasz Enki, aby przeszkadzał i atakował innych wrogów, przypominał to, co zrobiłem z Kay Vess i Nixem w Star Wars Outlaws. Być może wkrótce zobaczymy kolejny trend?

Flintlock: The Siege of DawnFlintlock: The Siege of DawnFlintlock: The Siege of DawnFlintlock: The Siege of Dawn
To jest reklama:

Łącząc obie postacie, otrzymujesz imponująco zróżnicowany zestaw ruchów. Możesz używać ataków dystansowych, podwójnego skoku, podwójnego uniku lub szybować przez otoczenie dzięki Triangle Portals Enki, które na pewno widzieliście w poprzednim materiale filmowym. Możesz strzelać, uderzać, parować różnymi broniami (w tym materiałami wybuchowymi), a z tego, co grałem, określone grupy przyprawiających o mdłości wrogów sprawią, że przestudiujesz otoczenie i wymyślisz najlepsze podejście taktyczne. Kiedy przyzwyczaisz się do tego wszystkiego, popychasz tych wrogów do ich Prime, aby następnie uwolnić Glory Kill, oskryptowany cios kończący, który jest jedną z najlepszych rzeczy w tej grze, ponieważ jest całkiem satysfakcjonujący.

Jak można zauważyć, oglądając poniższy klip z rozgrywki, jest coś jeszcze, co odróżnia tę grę od innych gier typu Soul-like. Kolor. Światło. Kontrast między tymi paskudnymi, Silent Hill podobnymi do potworów a tętniącym życiem światem. To mroczne fantasy, ale w błyszczącej oprawie. Przerażająca fabuła inspirowana kulturami Mezopotamii i starożytnego Egiptu, ale osadzona w świecie inspirowanym Bliskim Wschodem i Nową Zelandią, gdzie znajduje się siedziba studia. I po prostu kocham to wszystko dla odmiany, ponieważ czyni to to dla mnie jeszcze bardziej interesującym w porównaniu ze 135. ponurym Soulslikem, którym nas rzucają.

I gra bardzo dobrze, dość płynnie i responsywnie, co jest koniecznością na tym etapie. Naprawdę podobał mi się czas spędzony na podpalaniu niektórych z tych odrażających wrogów, zabijaniu ich moją strzelbą, a przede wszystkim wykańczaniu ich toporem. Udało mi się tylko zarysować trochę z obszernych drzewek umiejętności gry zarówno dla Kay Nor, jak i oczywiście Nix Enki, poza różnymi zbrojami i broniami, w które będziesz mógł wyposażyć tę pierwszą.

Więc tak, w przestrzeni pełnej ciemnobrązowych Soulslike'ów, nie mogę się doczekać, aby zagrać w kolorowe, artystycznie unikalne i szybkie Soulslite za miesiąc. Jest to dokładnie ten rodzaj RPG akcji, który może być w stanie odświeżyć zarówno gatunek... i zapowiada się bardzo ciepłe lato.

HQ

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości