Polski
Gamereactor
zapowiedzi
Grid Legends

Grid Legends - ostatnie wrażenia przed premierą

Przed premierą, która nastąpi za kilka tygodni, po raz ostatni przyjrzeliśmy się nadchodzącemu tytułowi wyścigowemu od Codemasters.

HQ

Za miesiąc ukaże się kolejna odsłona serii Grid od Codemasters, tym razem pod tytułem Legends. Przed premierą mogliśmy przyjrzeć się i zagrać w część trybu fabularnego. Twórcom udało się stworzyć historię w F1 2021, gdzie mogliśmy śledzić ciekawą opowieść o nowicjuszu Aidenie Jacksonie, który próbował przebić się w F1. Na jego drodze stał zarozumiały rywal i kolega z drużyny, który przed przejściem na emeryturę miał jeszcze coś do udowodnienia. Biorąc pod uwagę, że zostało to jednogłośnie pochwalone, być może nie było tak dziwne, że teraz próbują również sił w prawdziwym trybie fabularnym w nadchodzącym Grid Legends.

Duża różnica polega na tym, że wszystkie przerywniki są z prawdziwymi aktorami, a nie wersjami generowanymi komputerowo. Postacie są tak samo „przesadzone", jak się spodziewamy, gdzie przeciwnicy są oczywiście naprawdę źli, a dobrzy są naprawdę, naprawdę dobrzy. Całość jest sfilmowana jako dokument, z różnymi wywiadami, opartymi na wielkiej katastrofie, która rozpoczyna całą historię. Wcielamy się w Kierowcę 22, jedną z głównych postaci w sekwencji awarii, która rozpoczyna się w grze.

HQ

Seneca Racing to mała drużyna wyścigowa z dużymi problemami. Menadżer Marcus Ado zamiast zatrudniać sławne supergwiazdy, zamiast tego inwestuje w młode talenty, co oczywiście nie kosztuje tak dużo. Ale wynika to również z jego pochodzenia, ponieważ jego rodzice są właścicielami nigeryjskiej restauracji, w której najważniejszą rzeczą nie jest posiadanie najlepszych lub najdroższych składników, ale zatrudnienie odpowiednich ludzi. To jest coś, co Ado wprowadził do świata wyścigów i wydaje się tak samo niedorzeczne, jak się wydaje. Jednak kiedy gra się zaczyna, zespół jest w zasadzie na dnie. Wraz z odjazdem drugiego kierowcy, Ado musi znaleźć nowego kierowcę. I tu pojawia się nasza postać. Podczas wyścigu w Londynie Ado jest na miejscu, aby szukać nowej gwiazdy, kierowcy, który jest kimś zupełnie innym niż Driver 22. Robiąc wrażenie w wyścigu, zostaje jednak zaproszony do ścigania się dla zespołu. Jedynym problemem jest to, że główny inżynier jest jednocześnie geniuszem i maniakiem i jak sam to określa, tworzy samochody lepsze niż wszyscy inni, a jedynym wyzwaniem jest znalezienie kogoś, kto potrafi nimi jeździć. Mistrzostwa dają nam szansę przetestowania kilku różnych typów samochodów, takich jak auta turystyczne i ciężarówki stadionowe na torach całego świata, w oparciu o prawdziwe miejsca i niektóre fikcyjne tory miejskie, zgodnie ze standardem w serii Grid.

To jest reklama:

Pierwszy wyścig odbywa się w Londynie w centrum miasta, gdzie mijamy London Eye i Westminster. Ale udamy się też między innymi do centrum Moskwy, Paryża i portu Jokohama w Japonii. Miejsca są dobrze odtworzone i jeśli sam byłeś w jednym z miejsc, oczywiście rozpoznasz wiele punktów orientacyjnych i sprytnych projektów. Ukończona gra będzie miała 250 zawodów kariery, 130 torów (wiele oczywiście w tym samym miejscu, ale z różnymi trasami) i ponad 100 różnych samochodów do przejechania.

Grid Legends

Dzięki kreatorowi torów i wieloplatformowemu trybowi dla wielu graczy, Legends wydaje się być w stanie zaoferować dużą różnorodność. Jednak pod warunkiem, że pewne rzeczy zostaną posprzątane i naprawione w ciągu ostatniego miesiąca przed wydaniem. Chociaż wiele drobiazgów zostanie oczywiście naprawionych, w tym momencie to właśnie odczucie jazdy jest dla mnie największym znakiem zapytania. Jazda po prostu nie wydaje się być taka, jaka powinna. Wydaje się bardzo nierówna i nie jest tak płynna, jak w arkadowych grach wyścigowych, na przykład przy przyspieszaniu lub kierowaniu. Różne skoki, które istnieją wokół niektórych torów, również nie dają oczekiwanej reakcji, a lądowania dają poczucie bezsilności, bez ciężaru i polotu. W poprzednich zapowiedziach gry krytykowaliśmy grafikę i prawdopodobnie jest to również coś, na co należy jeszcze zwrócić uwagę. Sceny przerywnikowe wyglądają uroczo, ale tory nie są tak dopracowane, jak nam się wydaje, że powinny być. Musimy jednak pamiętać, że gra ukaże się za miesiąc, więc Codemasters ma jeszcze czas, aby to naprawić.

Grid Legends
To jest reklama:
Grid LegendsGrid Legends

Powiązane teksty

0
Oficjalna okładka Grid Legends

Oficjalna okładka Grid Legends

WIADOMOŚĆ. Przez Jonas Mäki

Niedawno ogłoszono, że Grid Legends, najnowsza gra wyścigowa brytyjskiego studia Codemasters, zostanie wydana 25 lutego na PC, Playstation 4/5, Xbox One i Xbox Series...Wczytywanie następnej zawartości